Sukienka po studniówce – jak ją wykorzystać?

Sukienka po studniówce – jak ją wykorzystać?

Miesiące przygotowań, kupa wydanej kasy, a później kilkanaście godzin i po sprawie. Tak w pesymistycznej wersji można niestety skrócić studniówkę i czas ją poprzedzający. Później na szczęście zostają wspomnienia, których nikt nie jest nam w stanie odebrać. Zostaje jednak coś jeszcze. To niewygodne buty, w których można tylko dobrze wyglądać i jeszcze sukienka. Sukienka zwykle długa, która jest przeznaczona tylko na specjalne okazje. A za dwa sezony będzie niemodna lub za mała. Wiem, to czarny scenariusz, ale trzeba wziąć go pod uwagę, aby uratować, co się da. Sukienka po studniówce – jak ją wykorzystać w pożyteczny sposób?

Sukienka studniówkowa – jaka jest?

Najczęściej sukienka studniówkowa jest dosyć droga w porównaniu do tych, które kupujemy do noszenia na co dzień albo na inne imprezy. W końcu jest to nasza studniówka, nie czyjaś. Takie wydarzenie zdarza się raz w życiu, dlatego jego ranga jest stosunkowo wysoka. To bal maturzystów, osób, które za blisko sto dni przystąpią do najważniejszego egzaminu w swoim życiu. Sukienka studniówkowa jest też w związku z tym wyjątkowa i najczęściej długa. Nie mamy wielu okazji w swoim życiu, aby kupić długą suknię. To najczęściej właśnie bal maturalny i własny ślub. Później rzadko zdarza nam się nosić takie właśnie suknie. Okazują się one niewygodne, a w wielu wypadkach nieprzystosowane do temperatury, która panuje podczas wyprawiania letnich wesel czy innych uroczystości. Suknie sięgające do ziemi kojarzą się z naprawdę dużym, dostojnym wydarzeniem, a więc głupio byłoby je włożyć na przykład na komunią. Wymagają znajomości zasad dobrego wychowania i umiejętności korzystania z panujących norm.

Możesz ją sprzedać

Sukienka po studniówce może być sprzedana. Po co ma wisieć w szafie i zbierać kurz? Pamiątka zostanie na zdjęciach albo na filmie. Pamiętajcie, że za kilka lat na pewno nie włożycie tej sukienki, nawet jeśli nadarzy się okazja, ponieważ wyjdzie ona z mody. Poza tym zechcecie mieć na sobie coś świeżego, niepowtarzalnego i nowego. Wybór jest dzisiaj tak duży, że naprawdę trudno się opamiętać. Sukienka po studniówce na pewno nie będzie warta tyle, co przed zakupem. W dzisiejszych czasach ludzie kupujący rzeczy używane najchętniej płaciliby za nie kwoty jednocyfrowe. Obie wiemy jednak, że nie jest to możliwe. Możesz próbować sprzedać suknie na ¾ ceny wyjściowej, ale najbardziej prawdopodobne jest, że uda Ci się ją sprzedać za połowę ceny. Najlepiej jest, jeśli masz dowód zakupu za sukienki. Ostatnia kwestia. Kiedy chcesz sprzedać sukienki po studniówce, powinnaś podać wysokość obcasa, jaki miałaś na sobie. Wówczas łatwiej będzie ją sprzedać komuś, kto jest nieco niższy. Warstwy tiulowe zawsze można skrócić. Można też wymienić wierzchnie warstwy tiulu, jeśli uległy one zniszczeniu. Zawsze jednak trzeba zaznaczyć to w ogłoszeniu.

Możesz ją skrócić

W poprzednim akapicie była mowa o skróceniu sukienki po studniówce, ale tylko o dwa-trzy centymetry. Miałoby to zatuszować ślady użytkowania i ewentualnie dopasować długość sukienki po studniówce do nowej właścicielki. Jeśli Twoja studniówka odbyła się na początku sezonu, postaraj się sprzedać ją jak najszybciej. W tym samym sezonie jest dużo większe prawdopodobieństwo, że sukienka po studniówce nie wyjdzie z mody. Jeśli jednak chcesz zachować sukienkę dla siebie i pójść w niej na mniej oficjalne wydarzenie, możesz ją skrócić – tym razem drastycznie. Wybierz długość sięgającą do okolic kolana, aby sukienka studniówkowa zamieniła się w swoją bardzo wygodną wersję. W takim stroju będziesz mogła udać się na wesele siostry czy koleżanki. Zaufaj mi i uwierz, że sukienka studniówkowa nabierze zupełnie innego charakteru.

Możesz dobrać inne dodatki i całkowicie zmienić jej oblicze

Przypuśćmy, że Twoja sukienka studniówkowa była czerwona. To był bardzo modny kolor w tym sezonie, dlatego pozwoliłam sobie strzelić właśnie w niego. Czerwony kolor jest jednocześnie mocno wymagający, ponieważ pasuje do niego niewiele dodatków. Jeśli miałaś szpilki w kolorze nude, które wyszczuplają stopę oraz złotą biżuterię, tym razem możesz zdecydować się na dodatki czarne. Pięknie będą wyglądały także srebrne buty i naszyjniki. Jeśli chcesz, możesz postawić również na samą czerwień, ale będziesz musiała wówczas uważać na jej odcień. Pamiętaj, że czarne sukienki po studniówce dają dużo większe pole do popisu. Możesz je upiększyć dodatkami właściwie w każdym kolorze. Jeśli podoba Ci się butelkowa zieleń, która jest bardzo modna w tym sezonie, postaw na takie buty. A może pójdziesz w kierunku niecodziennej pomarańczy? Na pewno zrobisz niesamowite wrażenie.

Sukienka po studniówce – wiecie już, co zrobicie?

Niezależnie od tego, jaki los czeka sukienki po studniówce, proponujemy Ci, abyś zrobiła cokolwiek. Dzięki temu sukienka po studniówce zyska nowe życie, a Ty nie będziesz miała poczucia, że coś tracisz. Sukienka studniówkowa może również zostać na pamiątkę w szafie. Inne ciekawe sukienki znajdziecie w sklepie ebutik.pl

 

Tagged , , , , ,